Whatsapp İletişim

Sizi Arıyalım

  İletişim bilgileri

  Adres:
  Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
  Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
  Telefon:
  0505-090-59-74
  E-Posta:
  info@sahikasarikaya.com
   
   

  Online Rezervasyon

  Takvim yükleniyor ...
  Powered by Booking Calendar

  Bölgesel Zayıflama

  Bölgesel Zayıflama Nedir?

  Bölgesel zayıflama kilolu olmayan ancak vücudun belli bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmak günümüzde çok kısa sürede gerçekleşen işlemlerden biridir.   Gerek kadınlarda gerekse erkeklerde vücudun belli bölgelerinde yağ birikir.  Bu kadınlarda erkeklere göre çok daha fazladır.  Kadınların genellikle kalça ve basenler de yağ birikimi olur.  Kadınlarda  %30’dan erkeklerde ise % 25’ten fazla yağlanma olduğunda bu sağlık açısından risk taşır.  Bu nedenle bölgesel zayıflama yöntemleri olarak bunun bir takım çözümleri bulunmaktadır.

  Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

  Bölgesel zayıflama denildiğinde belli bölgelerdeki yağ birikimlerini ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalardır. Yağlanma kişilerin vücut şeklini bozan görüntüler oluşturur. Estetik operasyon olmadan birçok bölgesel zayıflama yöntemleri bulunur. Bunlar;

  • Lipoliz liposuction
  • Mezoterapi
  • Karboksiterapi
  • Ultrashape
  • Radyo frekans gibi yöntemler bulunmaktadır.

  Soğuk Lipoliz
  Soğuk lipoliz günümüzde çok sık uygulanan bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Vücudun belli bölgelerinde biriken yağları ortadan kaldırır. İçinde ilaç bulunan ince iğneler vücudun belli bölgelerine enjekte edilir ve bu yağ hücrelerinin erimesine sebep olur.

  Liposuction
  Liposuction işlemi günümüzde cerrahi veya operasyonsuz gerçekleştirilmektedir. Vücudun belli bölgelerinde toplanan yağlar vakumla alınarak vücuda şekil verilir. vücudun yağ birikimi olan bölgelerine lokal anestezi uygulayarak ve serumlar enjekte edilerek o bölgedeki yağların çekilmesi sağlanır.

  Mezoterapi
  Mezoterapi hem bölgesel zayıflama hem de özellikle kalça ve basen bölgelerinde oluşan selülit tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Deri altına yağ eriten bileşenler verilerek o bölgede dolaşımı sağlama gerçekleştirilir. Çok minik iğnelerle ilaç enjekte edilir ve bu karışım o bölgedeki sıkışan yağ hücrelerini eriterek onları tekrar kullanılabilir hale getirir. Cerrahi liposuction ile aynı işlem değildir.

  Karboksiterapi
  karboksiterapi karbondioksitin olumlu etkileri kullanılarak geliştirilen bir yöntemdir. Bölgesel zayıflama için ideal yöntemlerden biridir. Özel bir cihaz yardımıyla saf karbondioksit gazı bölgeye verilerek o bölgedeki dolaşımının sağlanması ve bölgesel metabolizmayı hızlandırmayı hedeflemektedir.

  Ultrashape
  Ultrashape yöntemi yine bölgesel zayıflama işlemini içeren yağ hücrelerinin ultrasonik ses dalgalarıyla parçalanmasını sağlayan bir yöntemdir. Ultrason dalgaları yağ birikimi olan bölgedeki hücreleri hedef seçerek etrafındaki dokulara zarar vermeden o bölgedeki yağları yok eder. Çok kısa sürede işlem gerçekleştirilir ve 4 santimetreye kadar bölgesel incelme sağlanır.

  Radyo frekans
  Bölgesel zayıflama işleminde kullanılan yöntemlerden biridir. Radyo frekans uygulamasıdır. bu işlemde radyo dalgaları kullanılarak vücudun su molekülleri iyonlarını harekete geçirme hedeflenmektedir. Bunun sonucuna bağlı olarak da bir enerji açığa çıkarak vücut ısınır bu ısı yağları eritir ve bağ dokusunun yenilenmesini sağlar. Ciddi anlamda zayıflama ve incelme sağlarken aynı zamanda o bölgedeki selüloit de yok eder

  İndirim!
  75.00
  İndirim!
  80.00
  İndirim!

  Uncategorized

  Güneş Kremi 50+ SPF

  80.00

  Merak Edilen konular

  Bölgesel Zayıflama Diyet Listesi

  Bölgesel zayıflama yaklaşık 1 haftalık düzenli diyet uygulaması ile bölgesel incelme gerçekleştirilir. Bu diyet karın yağları üzerinde özellikle etkili olmaktadır. Aynı zamanda belli oranda kilo vererek hem karın yağlarından kurtulmuş olursunuz hem de genel anlamda kilo verilmiş olur.

  Bölgesel Zayıflama Fiyat Listesi 2020

  Bölgesel zayıflama fiyatları hangi işlemin uygulanacağına bağlı olarak elbette değişiklik gösterir.  Bölgesel zayıflama fiyatları ile ilgili alınacak en doğru bilgi karşılıklı konuşarak hangi yöntemin uygun olduğuna karar vermek ve ona göre kaç seans yapılacaksa o ölçüde bir fiyat belirlemektir.

  Bölgesel Zayıflamak İsteyen Ne Yapmalı?

  Öncelikle bölgesel zayıflama için yapılabilecek birçok şey işlem bulunmaktadır. Spor ve egzersiz yapmak bunların başında gelir. Aynı zamanda bölgesel zayıflama diyet listesi uygulayarak belli oranda incelme sağlanabilir. Ancak inatçı bölgesel yağlanma durumunda diyet ve egzersize rağmen cevap alınamamışsa bölgesel zayıflama tekniklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bunun için uzman bir kişiyle ve deneyimli bir plastik cerrahlar görüşerek hangi yöntemin uygulamasının daha sağlıklı olacağını karar vermek gerekir.

  Epilasyon acı veriyor mu ?

  Epilasyon insanların daha güzel ve pürüzsüz bir tene ihtiyaç duydukları bakım uygulamaları arasında geliyor. Ancak birçok insan epilasyon cildi yaktığı ya da acı hissi uyandırdığı gibi yanlış bilgiler ile bu uygulamaya ön yargılı olarak yaklaşabiliyorlar. Fakat epilasyon insanların cildine zarar veren bir uygulama değildir. Aksine istenmeyen tüyleri ortadan kaldıran ve sizleri ağda, jilet gibi kötü tüy alma uygulamalarından kurtaran bir uygulamadır. Epilasyonun cilt üzerinde verdiği acı ağdanın verdiği acının çok daha altında bir acıdır. Sinek ısırığı şeklinde hissedilen epilasyon etkisi birçok bakımdan katlanılabilir bir durumdur. Aynı zamanda bu uygulamayı gönül rahatlığı ile istediğiniz birçok vücut bölgesine uygulayabilme imkânınız da bulunuyor.

  Whatsapp İletişim

   iletişim bilgileri

   Adres:
   Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
   Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
   Telefon:
   0505-090-59-74
   E-Posta:
   info@sahikasarikaya.com