Whatsapp İletişim

Sizi Arıyalım

  İletişim bilgileri

  Adres:
  Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
  Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
  Telefon:
  0505-090-59-74
  E-Posta:
  info@sahikasarikaya.com

  CİLT BAKIMI

  Cilt Bakımı

  Sağlıklı ve canlı görünen bir cilde sahip olmak için günlük bakımların yapılması son derece önem taşımaktadır. Cilt bakım uygulamalarında günlük yapılan işlemlerin yanı sıra profesyonel destek alarak derinlemesine bir bakımın gerçekleştirilmesi sağlanır. Cilt bakımında hem kadın hem de erkekler için uygulama gerçekleştirilmekte olup cilt tipine ve yaşanan soruna uygun olan uygulamalara da yer verilmektedir.

  Cilt bakım işlemlerinde profesyonel uygulamalar cildin tam da ihtiyacı olan desteğin sunulmasına yardımcı olarak istenen sonuca daha kısa sürede ulaşılmasına etki etmektedir. Bakımların düzenli olmasının yanı sıra doğru ürünlerin cilde uygulanması da önem taşır. Yanlış ürün uygulaması maalesef cildinize zarar verebilir ve bu zararın telafisi zor olabilir. O sebep ile mutlaka cilt tipinizin belirlenerek buna göre en uygun olan cilt bakım işlemlerinin yapılması tavsiye edilir.

  Cilt Tipine ve İhtiyacına Uygun Bakım İşlemleri

  Cildin bakımlı olması hem ciltte yağ ve kirin birimine engel olur hem de bu neden ile yaşanabilecek olan sorunların önüne geçilmesine etki eder. Genç ciltlerde bu avantajı sağlarken genç yaştan itibaren düzenli olarak bakımların cilde ve yaşa göre yapılması ise cildin elastik yapısına destek olarak daha dinç ve genç bir cilde sahip olunmasını sağlar.

  Cilt bakım uygulamalarında cilt tipine uygun olarak yapılacak olan bakım işlemleri için mutlaka bir profesyonelden destek alınması gerekir. Cilt tipinin belirlenmesi demek cildin ihtiyacı olanın da bilinmesi anlamına gelir.

  Cilt bakımı önerileri ile cildinizin ihtiyacı olanı verebilir ve cildinizin korunmasını da sağlayabilirsiniz. Cildinizin kuru olması ile yağlı olması arasında büyük fark vardır. İki cilt tipi de zıt ihtiyaçlara sahip olmak ile beraber her ikisinin de mutlaka nem desteğine gereksinimi olur. Fakat her bir cilt tipi ile ilgili farklı ürün çeşitleri ve uygulama detayları bulunuyor. Bu detaylara dikkat edilerek cildin bakımının yapılması ve ihtiyacının da girilmesi gerekir.

  Cilt Bakımında Uzman Desteğinin Önemi

  Cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtında genel olarak evinizde gerçekleştirebileceğiniz günlük rutin uygulamalardan söz edilir. Cilt bakım işlemlerinde gün içinde yapılan bu bakımlar oldukça önem taşır. Fakat cildin ihtiyacı olan desteği edinmesi ve derinlemesine temizlenmesi açısından uzman desteğinin alınması gerekir.

  Cilt tipinin belirlenmesi, cildiniz için günlük hayatta kullanabileceğiniz ürünler hakkında da bilgi edinebilmek için mutlaka cilt bakım uzman desteğini edinmeniz önerilir. Böylelikle cildinizin tam olarak ne istediğini bilerek bu yönde ilerleme elde ederken uzman desteği ile cilt bakımınızı da yaptırmanın avantajını elde edersiniz. Cilt bakımının gerçekleştirilmesinde profesyonel destek de uygulama periyodu ise cilt tipine, ihtiyacına ve yaşanan sorun var ise bu sorunun içeriğine göre de değişim göstermektedir.

  Profesyonel Cilt Bakım İşlemleri Ne Kadar Sürer?

  Cilt bakımı denilince her ne kadar kadınlar akla ilk olarak gelse de erkekler içinde oldukça önemlidir. Cilt bakım işlemlerinde yaşanılan sorun var ise bu sorunun öncelikle giderilmesine yönelik olarak çalışmalar yapılır. Bunun yanı sıra derinlemesine temizlik ve ihtiyacı olan nemin de cilde sunulması mümkün olur. Profesyonel cilt bakım işlemlerinde birkaç farklı uygulamadan söz edilebilir. Cilt tipinize ve cildinizin durumuna göre gerçekleştirilecek olan bakım işlemlerinden yararlanmak için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Profesyonel cilt bakım işlemlerinin süresi ise uygulamalara göre değişim göstermesi nedeni ile tam olarak belirlenemez. Farklı cilt sorunları ile ilgili farklı sürelerden söz edilebilir. Uygulama öncesinde cilt bakım işleminizin ne kadar süreceği ile ilgili detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

  Cilt Bakım Ücreti Ne Kadar?

  Cilt bakım işlemlerinin günlük hayatta evinizde yapmanın yanı sıra uzman desteğini alarak gerçekleştirmeniz gerekir. Uzman desteği ile elde edilecek olan işlemler ve uygulamalar ise cildinizin istediğine kısa sürede kavuşmasını sağlarken ayrıca cildinizde görülen sorunların da giderilmesinde etkilidir. Cilt bakım işlemlerinin süreleri gibi uzman desteği ile yapılacak olan çalışmanın fiyatları da farklıdır.

  Cilt bakım fiyatları uygulama içeriğine göre değişim göstermektedir. Sorunların giderilmesi, düzenli periyodik bakım işlemleri gibi farklı bakım uygulamaları bulunmaktadır. Cilt bakım işlemleri ile ilgili olarak Küçükçekmece ilçesinde yer alan merkezimizi ziyaret ederek tüm detayları edinebilirsiniz. Sadece fiyatlar değil aynı zamanda cildiniz için uygulanabilecek olan tüm işlemler hakkında da bilgi almanız mümkün.

  Küçükçekmece cilt bakım uygulamalarının yanı sıra merkezimizde birçok farklı bakım işlemlerinde yer açmaktayız. Güzellik merkezimiz ile iletişime geçerek ya da fiziksel olarak ziyaretinizi gerçekleştirerek tüm uygulama ve bakımlarımızı öğrenebilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular

  Cilt bakım uygulamaları ile ilgili olarak birçok kişinin aklına takılan sorular bulunmaktadır. Bu soruların genelinde profesyonel bakımın önemi ve evde yapılacak olan işlemler yer alıyor. Cilt bakım işlemleri hakkında sık sorulan birkaç sorunun yanıtını aşağıda görebilirsiniz.

  Profesyonel Cilt Bakımı Yaptırmak Neden Önemli?

  Profesyonel cilt bakımı yaptırarak cildinizin ihtiyacı olan desteği alabilirsiniz. Cilt tipinizin belirlenmesi sağlanırken ayrıca yaşanan sorunların kısa sürede ve kesin olarak çözümlenmesi de mümkün olur.

  Cilt Bakımı İçin Evde Ne Yapılabilir?

  Evde cilt bakımı uygulamasının günlük olarak belli bir düzen içinde gerçekleştirilmesi gerekir. Cilde uygun olan cilt temizleyici ürünü ve tonik uygulaması sonrasında cildin nemlendirilmesi gerekir. Ayrıca cilde haftalık olarak yapılacak olan maske uygulamaları da ideal sonuçlara ulaşılması açısından önem taşır. Gerçekleştirilecek olan evde cilt bakım uygulamalarının yanı sıra uzman desteği ile de bunun taçlandırılması cildinizin daha sağlıklı daha pürüzsüz ve daha canlı olmasına etki eder.

  Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı?

  Cilt bakım uygulamaları ile cildinizde aradığınız sağlığı ve doğal parlaklığı elde ederken pürüzsüz bir tene sahip olmanın da avantajını edinebilirsiniz. Cilt bakım uygulamalarının her gün düzenli olarak yapılması gerekir. Evinizde her sabah ve akşam cildinizi temizlemeli, tonik uygulamalı ve cildinize uygun olan nemlendirici desteğini de sunmalısınız. Bunun yanı sıra haftalık olarak da yapılacak olan maskelerden yararlanmanız önemlidir. Tüm bu evde gerçekleştirilecek olan rutin cilt bakım uygulamalarının yanı sıra profesyonel bir desteği de almanız gerekir. Profesyonel cilt bakım uygulamalarının ne sıklıkla olması gerektiği ile ilgili olarak bilgi cilt sorununa ya da uygulama içeriğine göre değişim gösterebilmektedir. Bu sebep ile cilt bakım işlemleri öncesinde bakım ve bakım sıklığı hakkında bilgi almanız önerilir.

  Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılır?

  Cildin sağlıklı olması için günlük bakıma ihtiyacı vardır. Bu günlük bakımların yanı sıra uzman desteği ile gerçekleştirilecek olan derinlemesine ve etkili bir bakımdan da yararlanmanız son derece önem taşır. Cilt bakım işlemlerinde kullanılan ürün seçimlerinde ise oldukça dikkatli olunması gerekir. Cilt tipinizin net olarak belirlenmesi sonrasında cildiniz için uygun olarak üretilen ürünleri seçmeniz gerekir. Bu malzemelerin seçiminde de kaliteden ödün vermemeniz cilt sağlığınız için önemlidir.

  Cilt bakım işlemlerinizde günlük periyotta temizleyici, tonik ve nemlendiricinin yanı sıra maske kullanımları da yer alır. Cilde uygun olan içeriğe sahip olan bu ürünlerin sabah ve akşam kullanımı gerekir. Sadece maskelerin haftada ya da ürün kullanımında belirlenen sıklıkta kullanılması tavsiye edilir.

  Bakım mı? Tedavi mi?

  Uzmanlarımız tarafından ÜCRETSİZ yapılacak olan cilt analizleri neticesinde, cildiniz için en uygun çözümler üretilir. Bakım maskeleri ve kürlerle netice alınamayacak boyuttaki cilt problemleriniz için dermatologlarımız gereken tedavi için sizi yönlendirecektir.

  Merak Edilen konular

  Burun fonksiyonu bozukluğu burun dolgusu ile giderilebilir mi?

  Burun eti, ciddi boyutta nefes alma problemleri, valv yetmezliği, konka hipertrofilleri gibi durumlar burun dolgusu ile düzeltilebilecek problemler değildir. Çok cüzi derecede valv açısının düzeltilerek nefes alma bir derecede düzeltilebilse de burun dolgusu ile tam anlamıyla bu fonksiyon bozuklukları giderilemez.

  Dolgu ile burun küçültme nasıl yapılır?

  Dolgu ile burun küçültme tecrübe gerektiren bir durumdur. İlk başta yüz ve burun analizi yapıldıktan sonra kişiye özel dolgu planı çıkarılır ve anestezik krem sürülerek belirlenen bölgelere enjekte işlemi başlar. Uygulama esnasında burnun simetrisini bozan alanlar diğer belirlenen bölgelerle birlikte doldurulur ve burnun şekli düzeltilerek burun daha küçük gösterilir. Aslında burun küçültme bir nevi sihir bir illüzyondur.

  Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır?

  Epilasyon uygulamalarımızın insanlar üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu uygulamalar sırasında en çok üzerinde durduğumuz konu kişilerin cilt yüzeylerinde açık yara bulunmaması, ameliyat yarası bulunmamasıdır. Bunun dışında hamile ve bebek emziren annelere bu süreçler sona erdikten sonra hizmet veriyoruz. Tüm bu durumlar dışında ise insanların bu hizmeti almasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Lazer ışığı vücudu olumsuz yönde etkilemiyor. Yalnızca kıl köküne kadar etki eden bu ışık tüylerin cansızlaşmasını sağlayacak kadar etkili olan bir ışıktır. Lazer uygulaması sayesinde pürüzsüz bir tene kavuşabilir ve her zaman yaz mevsimine hazır hissedebilirsiniz.

  Epilasyon acı veriyor mu ?

  Epilasyon insanların daha güzel ve pürüzsüz bir tene ihtiyaç duydukları bakım uygulamaları arasında geliyor. Ancak birçok insan epilasyon cildi yaktığı ya da acı hissi uyandırdığı gibi yanlış bilgiler ile bu uygulamaya ön yargılı olarak yaklaşabiliyorlar. Fakat epilasyon insanların cildine zarar veren bir uygulama değildir. Aksine istenmeyen tüyleri ortadan kaldıran ve sizleri ağda, jilet gibi kötü tüy alma uygulamalarından kurtaran bir uygulamadır. Epilasyonun cilt üzerinde verdiği acı ağdanın verdiği acının çok daha altında bir acıdır. Sinek ısırığı şeklinde hissedilen epilasyon etkisi birçok bakımdan katlanılabilir bir durumdur. Aynı zamanda bu uygulamayı gönül rahatlığı ile istediğiniz birçok vücut bölgesine uygulayabilme imkânınız da bulunuyor.

  Whatsapp İletişim

   iletişim bilgileri

   Adres:
   Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
   Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
   Telefon:
   0505-090-59-74
   E-Posta:
   info@sahikasarikaya.com