Whatsapp İletişim

Sizi Arıyalım

  İletişim bilgileri

  Adres:
  Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
  Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
  Telefon:
  0505-090-59-74
  E-Posta:
  info@sahikasarikaya.com

  Dudak Dolgusu

  Dudak dolgusu nedir?

  Dudak dolgusu küçük bir enjeksiyon gerektiren, doldurucu bir uygulama yöntemidir. Dudaklar hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan yüzdeki en önemli noktalardan birisidir. Yoğun damar yapısı ve hareketli nedeniyle dudaklarda, dolgu açısından özel geliştirilmiş hyalüronik asitli dolgular kullanılmaktadır.

  Kimler dudak dolgusu yaptırabilir?

  Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir. En sık dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi amacıyla yapılmakla birlikte, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi, dudak üzerindeki ince barkod çizgilerinin giderilmesi ve dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında da kullanılmaktadır.

  Dudak dolgusu dudaklarda nelere yapılır?

  Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazense sadece dudak konturu denilen dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta herhangi bir alana uygulama yapılabilmektedir.

  Dudak dolgusunun etkileri nasıldır?

  Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artar, dudak konturu ve köşeleri belirginleşir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir madde olduğundan, dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünür.

  Dudak dolgusu nasıl yapılır?

  Dudaklar çok hassas organlardır ve bu bölgeye yapılan işlemler ağrılıdır. Dudaklara dolgusu uygulama öncesinde, genellikle anestezik (lokal uyuşturucu) etki gösteren kremler sürülerek 15-20 dakika bekletilir. Sonra çok ince uçlu iğnelerle enjeksiyona başlanır. 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir. 

  DUDAK DOLGUSU İLE BİRLİKTE YAPILABİLEN BAŞKA UYGULAMA VAR MIDIR?

  Burun dolgusu ile birlikte yapılabilen uygulamaların başında çene ucu dolgusu, dudak ve yanak dolgusu aynı anda yapılabilmektedir. Tüm bu uygulamalar yüz dolgusu içinde yapılabilen uygulamalardır.

  Birçok kişi burun estetiği ameliyatı olmadan önce burun dolgusu yaptırarak burnun nasıl bir görünüm alabileceğini öğrenme şansına sahip olabilir. Bu yüzden genelde kadınlar kalıcılık istemeden önce burun dolgusu ile istedikleri burun şeklinin nasıl olabileceğini görmek için burun dolgusu yaptırarak burun estetiği ameliyatına karar verebilmektedir.

  Merak Edilen konular

  Dudak dolgusu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

  Dudak dolgu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle sert çiğneme hareketleri, aşırı mimikler ve sıcak bir şeyler yemek ve içmek yasaktır, ruj sürülmemelidir.

  Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik olur mu?

  Çok nadir, İşlem sonrası minimal şişlik ve ödem olabilir, çoğu hastada kullandığımız dolgu maddesinin kıvamı çok yumuşak olduğu için şişlik ve morluk oluşmaz.

  Dudak dolgusu kalıcı mıdır?

  Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir, vücut tarafından zamanla emilir.

  Dudak dolgusunun etkisi süresi ne kadardır?

  Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişmekle birlikte 4-12 aydır.

  Whatsapp İletişim

   iletişim bilgileri

   Adres:
   Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
   Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
   Telefon:
   0505-090-59-74
   E-Posta:
   info@sahikasarikaya.com