Whatsapp İletişim

Sizi Arıyalım

  İletişim bilgileri

  Adres:
  Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
  Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
  Telefon:
  0505-090-59-74
  E-Posta:
  info@sahikasarikaya.com

  LAZER EPİLASYON

  Lazer Epilasyon

  Vücuttaki istenmeyen kılların ve tüylerin köklerinin lazer ışınları kullanılarak yok edilmesi işlemine lazer epilasyon denilmektedir. 1990 yılının sonlarına doğru ülkemizde de oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanmış olan bu uygulama uzun araştırmaların sonucunda ortaya çıkmıştır.

  Vücutlarında bulunan kıllardan dolayı sıkıntı yaşayan ve artık kalıcı bir çözüm arayanların imdadına yetişen bu uygulama kişisel bakım adına da verilmiş en güzel karar olacaktır. Tüm vücut bölgelerine uygulanabilen bu yöntem ile kıllardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün olacaktır. Lazer epilasyon konusunda alanında uzman bir kadro ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyduğumuzu bilmelisiniz. Lazer epilasyon için talep etmiş olduğunuz tüm işlemleri firmamızın güvenli çatısı altından memnuniyetle alabilirsiniz.

  Kişilerin güzellik merkezlerinde aldıkları hizmetlere de dokunan teknoloji ağrısız ve acısız yöntemler geliştirerek kıllardan ve tüylerden ömür boyu kurtulmanın yolunu bulmuştur. Lazer epilasyon konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bizlerle iletişime geçerek netleştirebilirsiniz. Bu konuda henüz net bir karara sahip değilseniz merkezimizi ziyaret ederek çalışma şeklimiz ve uyguladığımız teknikleri yerinde görebilirsiniz. Lazer epilasyon deneyimleriniz için size en uygun olan lazer epilasyon aleti hakkında uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

  Pürüzsüz Bir Ten İçin Teknolojiden Faydalanın

  İnsanoğlu yaradılıştan bu yana bakımlı ve güzel olmak için çok çeşitli yollar denemiştir. Bugün kişisel bakımın da bir parçası olan kıllardan arınmak için pek çok klasik yol bulunmaktadır. Bu yöntemler yüksek acılar hissedilmesine neden olmakta veya tüylerin tekrar ve daha canlı bir biçimde geri gelmesine neden olmaktadır. Aradığınız kalıcı çözümler için teknolojinin sizlere sunmuş olduğu güzelliklerden faydalanabilirsiniz. Bugün teknolojide çığır açan güzellik ve estetik için kullanılan ürünlerin güvenilirliliği pek çok kurum tarafından da onaylanmıştır. Bizler son teknolojik aletlerden yararlanarak sizlerin en büyük sorunlarından birisi olan kıllarla mücadelede yanınızdayız.

  Şimdiye kadar kullanmış olduğunuz klasik yöntemleri bir kenara bırakarak kısa vadede uzun süreli sonuçlar alacağınız lazer uygulamaları için araştırmalar yapmaya başladıysanız merkezimizin sizler için hazırladığı kampanyaları ve lazer epilasyon yöntemleri hakkındaki çalışmalarını mutlaka dikkate almalısınız. Bu araştırmalarınız sonucu göreceksiniz ki pek çok kişi bu yöntemleri kullanarak muazzam sonuçlar elde etmiş bulunmaktadır.

  Lazer Epilasyon Fiyatları

  İlk çıktığı yıllara nazaran fiyatlarda oluşan genellik ve uygunluk bu işlemi yaptırmak isteyenler için güzel gelişmeler olarak vurgulanmaktadır. Yaptırmayı planlamış olduğunuz işlem için bir merkez arayışı içerisindeyseniz dikkat etmeniz gereken ayrıntıları bilmelisiniz. Öncelikle bu hizmeti alacağınız yerin kaliteli bir merkez olması oldukça önemlidir. Lazer epilasyon işlemini yapacak kişinin alanında profesyonel olması başta sağlığınız için sonrasında da harcayacağınız paraların boşa gitmemesi için oldukça önemli bir noktadır. Merkezimizde hijyen birincil öncelik olarak en ön planda tutulmakta olup, müşteri memnuniyeti maddi kazançlarımızdan önce gelmektedir.

  Uygulanacak lazer epilasyon türünün de fiyatları belirlemede büyük etkisi olmaktadır. Ayrıca tek bir bölge ile tüm vücuda yapılacak lazer epilasyon fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle tüm vücut epilasyon fiyatları daha avantajlı olarak karşınıza çıkmaktadır.

  Bazı merkezler çok düşük fiyatlar vererek kişileri cezbetmeye çalışırken buralarda alınabilecek hizmetin kalitesi düşündürmektedir. Ucuz fiyatlar ile müşteri çekmeye çalışmakta olan merkezlerin kullandıkları cihazlar ve epilasyonu yapacak olan kişinin bu işte olan uzmanlığı muhakkak sorgulanmalıdır. Alanında uzman bir kadronun sizlere yardımcı olacağı bir lazer epilasyon deneyimi için sizleri bekliyoruz.

  Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

  Teknolojinin gelişmesi ile birden fazla yönteme sahne olan lazer epilasyon, merkezimiz tarafından da kişiye özel olarak tercih edilen pek çok yöntem ile başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

  • Alexandrite Lazer Epilasyon; Bu lazer epilasyon yönteminde ağrı ve acı hissedilmez. Hızlı ve konforlu bir işlem sunan bu yöntem sayesinde istenmeyen tüylerden rahatça kurtulabilirsiniz.
  • Orijinal Buz Lazer Epilasyonu; Safir uçlu buz lazer cilde temas etmesi ile -3 dereceye kadar buz soğukluk verir. Bu soğutma yan etkilerin oluşmasını minimuma çeker.
  • Ütüleme Diode Lazer Epilasyon; lazer epilasyon enerjisini bölgesel olarak dağıtmakta olan cihazlar ile yapılan bir tüy yok etme yöntemi olarak karşımıza çıkar.
  • Nd:Yag Lazer Epilasyon; koyu renkli cilt tipleri için özel olarak geliştirilmiş bu yöntem ile koyu renk cilt tipine sahip kişiler bile sorunsuz bir biçimde tüylerinden kurtulabilecekler.

  Bizlere başvuruda bulunmanız halinde vücut yapınız ve tüylerinizin yapısı büyük bir titizlikle analiz edilerek sizin için en uygun tekniğin hangisi olduğuna karar verme aşamasına geçilir. Verilen karar doğrultusunda işlemlerine başlayan uzman kişi en kısa sürede yüz güldürücü sonuçlar alınması için sizlere yardımcı olur.

  Lazer Epilasyon İçin Tercih Edilecek Yerler

  Kıllarınızla ömür boyu vedalaşmak ve bu işlemi içinizin ısındığı bir yerde güvenle yaptırmak istiyorsanız merkez araştırmanızı çok iyi yapmalısınız. Küçükçekmece’de yıllardır aynı merkezde pek çok kişinin lazer epilasyon işlemini güvenle yapmış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Küçükçekmece lazer epilasyon merkezleri arasında hizmet kalitesi ile bir adım öne çıkmış olan merkezimiz ile sağlıklı bir hizmet almanın keyfini yaşayacaksınız.

  Epilasyon için gideceğiniz merkezin hijyen koşullarını taşıyıp taşımadığı sağlığınız açısından hele ki pandemi ortamı göz önüne alındığında oldukça büyük önem taşımaktadır. Hizmet talebinde bulunduğunuz yerin pandemi kurallarını tam olarak uygulayıp uygulamadığını mutlaka sorgulamalı ve dahası lazer epilasyon sırasında karşılaşacağınız hijyen eksikliklerinin olmaması konusunda hizmet alacağınız kurumun durumunu bilmelisiniz.

  Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular;

  • Lazer epilasyon uygulaması tüylerin tamamen yok olmasını sağlar mı?

  -FDA onayına sahip cihazlar eşliğinde yapıldığında bu yöntem tüylerin tamamen ortadan kalmasında kesin çözüm yoludur.

  • Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kıllar ne zaman dökülmeye başlar?

  -Kişiden kişiye dökülmenin zaman değişebileceği gibi uygulama alanına göre de değişkenlikler yaşanabilir.

  • Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

  -Başarı oranları %80 ile %90 arasında bulunan yöntemler ile kıllardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

  • Lazer epilasyon sonrasında işlem görmekte olan bölgedeki kıllar nasıl alınır?

  -İşlem sonrası için önemli bir bilgi olan bu konuya göre işlem sonrasında kıllar ağda veya cımbız gibi kılı kökünden alan yöntemlerle alınmamalıdır. Yüz bölgesi hariç kıllar jilet ile alınmalıdır.

  • Lazer epilasyonun etkisi ne kadar sürer?

  -İstenmeyen kıllardan kalıcı bir biçimde kurtulmayı sağlayan lazer epilasyon, doğru teknikler kullanılarak yapılmışsa ömür boyu pürüzsüz bir cilt ile yaşamanızı garanti eder.

  • Lazer epilasyon sırasında kıllar nasıl olmalıdır?

  -Lazer epilasyon için seans almaya gitmeden önce mutlaka kılların jilet ile kısaltılması gerekmektedir. Jiletle kısaltılma işlemi lazer epilasyon yönteminiz buz lazer ise bir gün öncesinde yapılmalıdır.

  • Lazer epilasyondan sonra kıllar alınır mı?

  -Lazer epilasyon işleminden sonra kıllar elle çekmek gibi işlemlere maruz bırakılmamalıdır. Cihazın kıl kökünü tanıması için bir kökün orada olması gerekmektedir.

  • Lazer epilasyon kaç yaşında yapılabilir?

  -Ergenlik döneminin sürmeye devam ettiği 12-16 yaş hormonal olarak üretimin üst düzeylerde olması ve bu hormonların kıl köklerini etkiliyor olması, bu yaşta yapılacak bir lazer epilasyonun fayda sağlamamasına neden olacaktır. Lazer epilasyon için yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir.

  Merkezimize gelerek aklınızdaki tüm soruların cevaplarını uzman ekibimizle kahve içerken alabilirsiniz.

   

   

   

  en çok tercih edilen bölgeler

  • Sırt
  • Bikini bölgesi.
  • Göğüs.
  • Yüz, özellikle üst dudak ve çene.
  • Boyun.
  • Omuzlar.

  Merak Edilen konular

  Lazer Tedavi Öncesi Öneriler:
  • Tedaviden önceki  hafta içinde ağda, sir ağda ve cımbız gibi yöntemler kullanmayın. Çünkü lazerin etkileyip yok edeceği kıl kökünü koparmış olursunuz. Bu da lazerin etkisini  azaltır.
  • Tedaviden bir veya iki hafta önce güneşlenmeyi azaltın.  Bronz ten  lazerin etkinliğini azaltır.
  • Uygulama yapılacak bölgeye makyaj yapmayın.  Makyaj lazer enerjisini emerek, daha az enerjinin kıl köküne ulaşmasına ve etkinliğinin azalmasına neden olur. Makyaj lazer ısısını artırarak deride tahriş veya yanık yapabilir. Lazer  işleminden sonra makyaj yapılabilir.
  • Lütfen tedaviden üç gün önce tüyleri kısaltın. Deri üzerindeki uzun kıllar lazer enerjisini emer ve enerjiyi israf ederek kıl köküne gitmesi gereken enerjiyi azaltır. Ayrıca bu kıllar yanık ve deri tahrişi olasılığını arttırır.
  • Ağrı eşiğiniz düşükse  işlemden 2 saat önce ağrı kesici almanız uygun olabilir. Ayrıca bazı kadınlar regl döneminde acıya daha hassas oldukları için regl öncesi ve sırasında uygulama yapılmayabilir.
  Lazer Tedavi Sonrası Öneriler:
  • Lazer sonrası  kızarıklık eve ulaştığınızda gerilemiş olacaktır. Bazı ciltler hassastır ve işlem sonrası kuruluk hissedilebilir. Bu durumda nemlendirici kullanılabilir.
  • Tedaviden sonra bir veya iki hafta içerisinde güneşlenmeyin. Lekelenmeler olabilir.  En az 30 faktör içeren güneşten koruyucu kullanın.
  • Lazer sonrası kıl köklerindeki  tüyler  tedaviden 1 veya 2 hafta içerisinde uzayabilir. Eğer rahatsız oluyorsanız  kesebilirsiniz.
  • Seans aralarında  ağda, cımbız, iple alma gibi yöntemler kullanılmamalıdır. Çünkü bir sonraki lazer seansının etkisini azaltırlar.
  Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır?

  Epilasyon uygulamalarımızın insanlar üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu uygulamalar sırasında en çok üzerinde durduğumuz konu kişilerin cilt yüzeylerinde açık yara bulunmaması, ameliyat yarası bulunmamasıdır. Bunun dışında hamile ve bebek emziren annelere bu süreçler sona erdikten sonra hizmet veriyoruz. Tüm bu durumlar dışında ise insanların bu hizmeti almasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Lazer ışığı vücudu olumsuz yönde etkilemiyor. Yalnızca kıl köküne kadar etki eden bu ışık tüylerin cansızlaşmasını sağlayacak kadar etkili olan bir ışıktır. Lazer uygulaması sayesinde pürüzsüz bir tene kavuşabilir ve her zaman yaz mevsimine hazır hissedebilirsiniz.

  Epilasyon acı veriyor mu ?

  Epilasyon insanların daha güzel ve pürüzsüz bir tene ihtiyaç duydukları bakım uygulamaları arasında geliyor. Ancak birçok insan epilasyon cildi yaktığı ya da acı hissi uyandırdığı gibi yanlış bilgiler ile bu uygulamaya ön yargılı olarak yaklaşabiliyorlar. Fakat epilasyon insanların cildine zarar veren bir uygulama değildir. Aksine istenmeyen tüyleri ortadan kaldıran ve sizleri ağda, jilet gibi kötü tüy alma uygulamalarından kurtaran bir uygulamadır. Epilasyonun cilt üzerinde verdiği acı ağdanın verdiği acının çok daha altında bir acıdır. Sinek ısırığı şeklinde hissedilen epilasyon etkisi birçok bakımdan katlanılabilir bir durumdur. Aynı zamanda bu uygulamayı gönül rahatlığı ile istediğiniz birçok vücut bölgesine uygulayabilme imkânınız da bulunuyor.

  Whatsapp İletişim

   iletişim bilgileri

   Adres:
   Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
   Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
   Telefon:
   0505-090-59-74
   E-Posta:
   info@sahikasarikaya.com