Whatsapp İletişim

Sizi Arıyalım

  İletişim bilgileri

  Adres:
  Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
  Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
  Telefon:
  0505-090-59-74
  E-Posta:
  info@sahikasarikaya.com

  LAZER EPİLASYON

  Günümüzde kadın erkek herkesin en büyük cilt problemlerinden birisi de istenmeyen tüylerdir. Özellikle yaz aylarında daha da ortaya çıkan ve hoş olmayan bir görüntü meydana getiren istenmeyen tüyler insanların kurtulmak için çeşitli yollara başvurduğu bir problemdir. Eski dönemlerden bu yana ağda, jilet ve daha birçok farklı yöntemle yok edilmek istenen tüyler sürekli kendilerini yenileyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de tamamen bu tüylerden kurtulmak için daha etkili yöntemlerin uygulanması gerekli hale gelmiştir. epilasyon uygulamalarımız sayesinde insanlar çok daha hızlı şekilde bu tüylerden kurtulabilme imkânı buluyorlar. Tek dalga boyunda ve düz bir demet şeklinde yayılan epilasyon ışığı normal ışıklardan çok farklıdır. Bu ışık sayesinde istenmeyen tüyler daha kolay şekilde yok edilebiliyor.

   

  Epilasyon Uygulaması Kimlere Yapılıyor?

  Epilasyon uygulaması çok geniş bir kitleye uyguladığımız yöntemlerdir. Bu yöntemlerden genç yaşlı herkes faydalanabiliyor. Ancak bu uygulamalar ne kadar genç yaşta alınırsa o kadar etkili olacaktır. Genelde kadınların yararlandığı epilasyon uygulamalarından günümüzde erkekler de faydalanmayı tercih ediyorlar. Düzenli şekilde uygulandığında kısa süre içerisinde tüylerin %80 ve 85 oranında azalma görüldüğü olabiliyor. Bunun yanında açık tene ve koyu renk tüylere sahip olanlar da çok daha etkili oluyor. İlk birkaç seansta dahi bu uygulamaların etkilerini görebilme imkanınız bulunuyor. epilasyon uygulamalarımız sırasında hizmet personellerimiz bu alanda gerekli eğitimleri alan ve en iyi epilasyon cihazları ile hizmet veren kişilerdir.

   

  en çok tercih edilen bölgeler

  • Sırt
  • Bikini bölgesi.
  • Göğüs.
  • Yüz, özellikle üst dudak ve çene.
  • Boyun.
  • Omuzlar.

  Merak Edilen konular

  Lazer Tedavi Öncesi Öneriler:
  • Tedaviden önceki  hafta içinde ağda, sir ağda ve cımbız gibi yöntemler kullanmayın. Çünkü lazerin etkileyip yok edeceği kıl kökünü koparmış olursunuz. Bu da lazerin etkisini  azaltır.
  • Tedaviden bir veya iki hafta önce güneşlenmeyi azaltın.  Bronz ten  lazerin etkinliğini azaltır.
  • Uygulama yapılacak bölgeye makyaj yapmayın.  Makyaj lazer enerjisini emerek, daha az enerjinin kıl köküne ulaşmasına ve etkinliğinin azalmasına neden olur. Makyaj lazer ısısını artırarak deride tahriş veya yanık yapabilir. Lazer  işleminden sonra makyaj yapılabilir.
  • Lütfen tedaviden üç gün önce tüyleri kısaltın. Deri üzerindeki uzun kıllar lazer enerjisini emer ve enerjiyi israf ederek kıl köküne gitmesi gereken enerjiyi azaltır. Ayrıca bu kıllar yanık ve deri tahrişi olasılığını arttırır.
  • Ağrı eşiğiniz düşükse  işlemden 2 saat önce ağrı kesici almanız uygun olabilir. Ayrıca bazı kadınlar regl döneminde acıya daha hassas oldukları için regl öncesi ve sırasında uygulama yapılmayabilir.
  Lazer Tedavi Sonrası Öneriler:
  • Lazer sonrası  kızarıklık eve ulaştığınızda gerilemiş olacaktır. Bazı ciltler hassastır ve işlem sonrası kuruluk hissedilebilir. Bu durumda nemlendirici kullanılabilir.
  • Tedaviden sonra bir veya iki hafta içerisinde güneşlenmeyin. Lekelenmeler olabilir.  En az 30 faktör içeren güneşten koruyucu kullanın.
  • Lazer sonrası kıl köklerindeki  tüyler  tedaviden 1 veya 2 hafta içerisinde uzayabilir. Eğer rahatsız oluyorsanız  kesebilirsiniz.
  • Seans aralarında  ağda, cımbız, iple alma gibi yöntemler kullanılmamalıdır. Çünkü bir sonraki lazer seansının etkisini azaltırlar.
  Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır?

  Epilasyon uygulamalarımızın insanlar üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu uygulamalar sırasında en çok üzerinde durduğumuz konu kişilerin cilt yüzeylerinde açık yara bulunmaması, ameliyat yarası bulunmamasıdır. Bunun dışında hamile ve bebek emziren annelere bu süreçler sona erdikten sonra hizmet veriyoruz. Tüm bu durumlar dışında ise insanların bu hizmeti almasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Lazer ışığı vücudu olumsuz yönde etkilemiyor. Yalnızca kıl köküne kadar etki eden bu ışık tüylerin cansızlaşmasını sağlayacak kadar etkili olan bir ışıktır. Lazer uygulaması sayesinde pürüzsüz bir tene kavuşabilir ve her zaman yaz mevsimine hazır hissedebilirsiniz.

  Epilasyon acı veriyor mu ?

  Epilasyon insanların daha güzel ve pürüzsüz bir tene ihtiyaç duydukları bakım uygulamaları arasında geliyor. Ancak birçok insan epilasyon cildi yaktığı ya da acı hissi uyandırdığı gibi yanlış bilgiler ile bu uygulamaya ön yargılı olarak yaklaşabiliyorlar. Fakat epilasyon insanların cildine zarar veren bir uygulama değildir. Aksine istenmeyen tüyleri ortadan kaldıran ve sizleri ağda, jilet gibi kötü tüy alma uygulamalarından kurtaran bir uygulamadır. Epilasyonun cilt üzerinde verdiği acı ağdanın verdiği acının çok daha altında bir acıdır. Sinek ısırığı şeklinde hissedilen epilasyon etkisi birçok bakımdan katlanılabilir bir durumdur. Aynı zamanda bu uygulamayı gönül rahatlığı ile istediğiniz birçok vücut bölgesine uygulayabilme imkânınız da bulunuyor.

  Whatsapp İletişim

   iletişim bilgileri

   Adres:
   Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
   Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
   Telefon:
   0505-090-59-74
   E-Posta:
   info@sahikasarikaya.com