Whatsapp İletişim

Sizi Arıyalım

  İletişim bilgileri

  Adres:
  Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
  Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
  Telefon:
  0505-090-59-74
  E-Posta:
  info@sahikasarikaya.com

  MİCROBLADİNG

  Microblading Nedir?

  Son dönemlerin en ilgi çekici güzellik sırlarından bir tanesi. Doğuştan veya zaman içerisinde başka sebeplerden ötürü bazen kaşların arasına boşluklar oluşmaya başlar. Dökülmeye başlayan kaşlar son derece moral bozucu olabiliyor. Genetik olarak kaşları çok ince kişiler de bu uygulamadan yararlanabilir. Bu görüntüden rahatsızlık duyan birçok kişi microblading uygulaması ile bu sorunu ortadan kaldırıyor. Peki; microblading nedir?

  Microbalding uygulaması kaş kontürü tekniği olarak bilinir. Özel bir kalemi vardır ve işlem bu kalemle gerçekleştirilir. Microblading kalemi ile kaşların arasına veya eksik görünen bölgelere kaş şeklinde ince kıl çizgiler çizilir. Bu işlem kalıcı makyaj malzemeleri kullanılarak gerçekleştiriliyor. Bu sayede yapılan uygulama oldukça uzun süreli kullanılabiliyor. Microblading uygulaması bittiğinde ortaya orijinal bir kaş tasarımı çıkıyor ve son derece doğal durduğu için herhangi bir uygulama gerçekleşmemiş gibi görünüyor.

  Microblading Uygulaması Nasıl Yapılır?

  İlk olarak kalıcılık esas alınan microblading uygulaması için yüz hatları ve yüz hatlarına uygun olan kaş tasarımı belirlenmelidir. Belirlenen kaş şekli, orijinal kaş şekline uygun olmalıdır. Ayrıca yüz hatlarıyla uyumlu kaş şeklinin ve renginin belirlenmesi sayesinde kaşlar doğallığını korumuş olacaktır. Ardından örnek bir çizim gerçekleştirilerek çizilen kaşın yüz hatlarına uygunluğu ve kaşların doğallığı test edilir. Kalıcı çizim yapılmadan önce kaş rengine ve saç rengine göre uygulanan maddenin rengi belirlenir. Kaş tasarımı ve renk uyumu belirlendikten sonra kişinin ağrı çekmemesi için microblading uygulaması yapılacak bölgeye anestezi kremi sürülür. Krem yaklaşık 15 veya 20 dk. bekletilir. Daha sonra işlem uygulanmaya başlanır. İşlem sırasında herhangi bir kanama gerçekleşmez. İşlem en fazla 1,5 saat içerisinde bitmiş olur. İşlem bittikten sonra hayalinizdeki kaşlara kavuşmuş olursunuz.

  Microblading Uygulaması Nerede Yapılır?

  Bu uygulama genellikle güzellik merkezlerinde yapılıyor. Çünkü Microblading uygulama yerleri hijyen açısından oldukça önemlidir. Bu uygulama yapılırken hijyenik ve temiz yerler tercih edilmelidir. Aynı zamanda uygulamayı gerçekleştirecek olan kişinin profesyonel olması gerekir.

  Microblading uygulaması yapılacak yerin gerekli sertifika ve belgelere sahip olduğuna da dikkat edilmelidir. İşinin ehli kişilerce, uygun görülmüş merkezlerde yapılması sağlığınız ve işlemin doğru gerçekleştirilmesi için son derece önemlidir. Bu yüzden işlemi gerçekleştirmeden önce, işlemi yaptıracağınız salonun ve uzmanın muhakkak temiz ve gerekli eğitim ve belgelere sahip olduğundan emin olun. Küçükçekmece microblading merkezi olarak sizlere bu hususta oldukça titiz bir hizmet veriyoruz.

  Microblading Uygulaması Ne Kadar Kalıcıdır?

  Uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri microblading ne kadar kalıcı olmuştur. Normalde net olarak bu işlem 1 yıl boyunca rahatça kullanılabilir. Fakat yine de bazı durumlar bu sürenin uzamasına veya kısalmasına sebep olabilir. Microblading’in ne kadar kalıcı olacağı kişinin cilt tipine göre de değişebiliyor. Aynı zamanda kullanılan ürünün kalitesi ve işlem derinliği de kalıcılık süresini etkilemektedir. Eğer kişi yağlı bir cilde sahip ise bu işlemin kalıcılık süresi kısalıyor. Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz o zaman kalıcılık süresi uzayabilir. Uygulamanın süresi dolduğunda zaman içinde yavaş yavaş solarak kaybolur. Kaşlar eski halini alır.

  Microblading’de Kaş Ne Zaman Renk Alır?

  İşlem yapıldıktan hemen sonra kaş rengi hemen orijinal rengine dönmüyor. İşlem yapıldıktan sonra kaşların rengi koyu bir renk alıyor. Kaşlar yaklaşık 2 hafta içinde daha doğal rengine dönüyor. Kaşlara işlem yapıldıktan sonra güzellik uzmanının önerdiği şekilde bakım yapılmalıdır. Uygulanan bakım sayesinde kaş rengi daha uzun süre kalıcılığını ve rengini korur.

  İşlem Sonrası Bakım

  Kaşların doğal renginde kalabilmesi için microblading sonrası bakım çok önemli. Öncelikle işlemden sonra 1 hafta geçmeden kesinlikle işlem yapılan bölgeye su değdirilmemelidir. Uygulanan maddenin deriye nüfuzu için su değdirmemek gerekir. Aradan geçen bir hafta sonra ise duş alınacağı zaman uygulama yapılan bölgeye duştan önce vazelin krem ile bir tabaka oluşturulur. Bu yöntem kaşları suyun etkisinden koruyacaktır. Kaşlar suya ne kadar az temas ederse renk kalıcılığı o kadar uzun olur. Microblading sonrası yapılan cilt bakımlarında, kaşa temas edecek krem türleri kullanılırken, kremlerin vazelin veya balmumu içeren bakım ürünleri olmasına özen gösterilmelidir.

  Microblading Silme İşlemi

  İşlem yapıldıktan sonra birtakım sıkıntılar yaşayanlar olabilir veya renginde problem olabilir. Ama bu yüzden endişelenmenize gerek yok çünkü kalıcı bir işlem olmasına rağmen silinebilir. Microblading silme işlemi oldukça kolaydır. Silme işlemi iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Solüsyonla silme işlemi veya lazer ile silme işlemi. Silme işlemi 2 veya 3 seansta tamamlanıyor. Fakat kaşa uygulanan malzemenin pigmentleri, rengin açıklığı veya koyuluğu seansların artmasına sebep olabilir. Microblading silme işlemi de yapılışı gibi acısızdır.

  Microblading Kimlere Uygulanmaz?

  Kaşlarıyla ilgili huzursuzluk hisseden herkes bu uygulamadan yararlanabilir. Fakat kişinin olası bir cilt rahatsızlığı veya kullanılan maddeye karşı herhangi bir alerji belirtisi varsa doktora başvurulmadan işlem yapılmaması önerilir. Bununla birlikte hamile olanlar, emziren anneler veya diyabet hastası olanların microblading yapması önerilmez.

  Microblading Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • “Başkasına yaptırmıştım ama istediğim gibi olmadı düzeltilebilir mi?”

  Evet düzeltilebilir. Fakat öncesinde yapılan kaşların makyajsız bir şekilde görülmesi gerekiyor. Kaşların rengi kırmızı, mor veya aşırı koyu bir renk ise ilk önce yapılan kaşın silinmesi gereklidir. Ardından yeniden çizilebilir.

  • “Var olan kaşlarım bu işlemden zarar görür mü?”

  Gerçekleştirilen işlem mevcut kaş kıllarınıza zarar vermez. Microblading sadece deriye kıl çizilerek gerçekleştirilen bir uygulamadır. Uygulama gerçekleştirilirken kaşa verilen şekil mutlaka korunmalı. Fazla çıkan tüyler boyanarak veya alınarak kaş şekli korunur.

  • “İşime ne zaman dönebilirim?”

  İşe ertesi gün gidilebilir. İşlemden sonraki gün işlem yapılan bölgelerde hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Bu normal bir durumdur. Fakat morarma olmaz. Bu durumdan rahatsızlık duymuyorsanız işe gitmenizde bir sakınca yoktur. Aynı zamanda ilerleyen birkaç gün içinde kaş rengi koyulaşır ama kısa zamanda doğal rengine dönüş yapar.

  • “Randevuma gelirken cildime hazırlık yapmam gerekiyor mu?”

  Randevuya gelmeden önce işlem yapılacak olan bölgenin iyice temizlenmiş, nemli, lekesiz ve makyajsız olması önemlidir. Fakat uygulama yapılacak olan bölgede herhangi bir cilt tahrişi, yaralanma, yanma veya aşırı kuruluk, ciltte döküntü vb. durumlar mevcut ise işlem yapılmaması gerekir.

  • “ İşlem yapıldıktan sonra makyaj yapabilir miyim?”

  Microblading işlemi gerçekleştirildikten sonra en az iki hafta işlem yapılan bölgeye kozmetik ürünlerinin değdirilmemesi gerekir. Bölgenin sürekli temiz tutulması ve herhangi yabancı bir maddenin teması önlenmelidir. Bu sayede işlem bölgesi enfeksiyon kapmaz ve renk pigmentleri daha doğru şekilde yerleşir. Yapılan işlemin sağlıklı ve doğal kalabilmesi için makyaj veya yabancı maddelerin 2 veya cilt tipinize göre 3 hafta kadar uzak tutulması şarttır.

  • “Hassas bir cilde sahibim bu sorun olur mu?”

  Hassas bir cilde sahipseniz mutlaka işlemden önce bilgilendirmelisiniz. Kaşlarınız ve deriniz kontrol edildikten sonra hassasiyetine göre bir yol izlenerek microblading yapılabilir. Hassas ciltlere sahip olmanız uygulamanın daha özenli ve daha dikkatli yapılmasını sağlar. Belki daha uzun sürer ama yine de günün sonunda istediğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz.

  Merak Edilen konular

  MİCROBLADİNG UYGULAMASI KALICI MIDIR?

  30 gün sonra kaşlarınıza rötuşa gerek duyulabilir.

  İşlemi takip eden ilk 5 – 7 günün sonunda doğal bir renk alan microblading, cildinizin yapısına ve maruz kaldığı dış etkenlere göre cildinizde 1 ila 1 buçuk yıla kadar kalabilen yarı kalıcı bir işlemdir.

  İŞLEM SONRASI GÖRÜNÜM?

  Microblading uygulamasının hemen ardından, kişi iş ve sosyal yaşamına devam edebilir.

  Bilinmesi gerekenler: Örneğin işlemin üzerinden 24 saat geçene dek bölgeyi su temasından korumalısınız. Ayrıca işlem uygulanmasının ardından 3 gün boyunca, uygulama yapılan bölgeyi,uzmanınızın önereceği bir krem ile sürekli nemli tutmanız gerekiyor.

  Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

  Microblading kaş kontürü uygulamasını üç aşama olarak sınıflandırabiliriz. İlk aşama; kişinin göz ve yüz şekline göre kaş tasarımının nasıl olacağına karar vermektir. Bu aşamada cilt tipi belirlenerek kullanılacak boya rengi de belirlenir.

  İkinci aşama ise kaş kontürü işleminin uygulanmasıdır. Uygulama esnasında özel microblading kalemi ve microblading boyası kullanılmaktadır. Kalemin ucunda steril tek kullanımlık iğneler bulunmaktadır. Bu iğneler vasıtasıyla boya pigmentleri derinin üst tabakasına işlenmektedir. Bu işlemi uygulamanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır ancak son dönemde en çok tercih edilen kıl tekniği kaş çizimidir. Bu işlemde doğal görünümün kaybolmaması için çizikler tek tek ve kıl yönüne uygun şekilde yapılmaktatır ve boya çok derine inmeden ilk katmana işlenmektedir.

  Üçüncü aşama ise işlem bittikten 4-6 hafta sonra kontrol yapılmasıdır.

  Microblading kaş sonrası bakım ve önerilere uyulduğu takdirde işlemden elde edilecek fayda maksimum seviyede olacaktır. Ancak işlemin en başında doğru bir uygulamanın yapılması da oldukça önemlidir.

  Epilasyon acı veriyor mu ?

  Epilasyon insanların daha güzel ve pürüzsüz bir tene ihtiyaç duydukları bakım uygulamaları arasında geliyor. Ancak birçok insan epilasyon cildi yaktığı ya da acı hissi uyandırdığı gibi yanlış bilgiler ile bu uygulamaya ön yargılı olarak yaklaşabiliyorlar. Fakat epilasyon insanların cildine zarar veren bir uygulama değildir. Aksine istenmeyen tüyleri ortadan kaldıran ve sizleri ağda, jilet gibi kötü tüy alma uygulamalarından kurtaran bir uygulamadır. Epilasyonun cilt üzerinde verdiği acı ağdanın verdiği acının çok daha altında bir acıdır. Sinek ısırığı şeklinde hissedilen epilasyon etkisi birçok bakımdan katlanılabilir bir durumdur. Aynı zamanda bu uygulamayı gönül rahatlığı ile istediğiniz birçok vücut bölgesine uygulayabilme imkânınız da bulunuyor.

  Whatsapp İletişim

   iletişim bilgileri

   Adres:
   Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
   Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
   Telefon:
   0505-090-59-74
   E-Posta:
   info@sahikasarikaya.com