Whatsapp İletişim

Sizi Arıyalım

  İletişim bilgileri

  Adres:
  Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
  Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
  Telefon:
  0505-090-59-74
  E-Posta:
  info@sahikasarikaya.com

  MİCROBLADİNG

      Mikroblading son yıllarda özellikle popularite kazanan asya kökenli bir kalıcı makyaj yöntemidir. Bu teknik klasik makine ile yapılan kalıcı makyaj yöntemlerine göre yarı kalıcı ( semi permanent ) sistemdir. Kalıcı Makyaj pigmentlerini epidermise yerleştirmek için klasik sistemlerden farklı olarak özel belirli derecelerde eğimli ucunda blade( bıçak ) bulunan kalemler kullanılır. Bu teknikte boyalar yüzeye yakın yerleştirildiklerinden dolayı daha canlı ve parlak görünüler.        Mikroblading sisteminde kullanılan bıçaklarla uygulama yapılan alanda hafif basınçla kaydırılarak eğimli düz keskin çizgiler oluşturulur. Çizimlerle oluşturulan kıl şekillerini gerçek kıllardan ayırt etmek zordur. Kişinin kaş yapısına göre özel olarak bu çizimler oluşturulur ve gerçek kaş görüntüsüne yakın görünüm elde edilir.              Günümüzde mikrobleding kendi kaş yapısından memnun olmayan veya kaş yapısını düzeltmek isteyen kişiler için talep gören bir metod haline gelmiştirMikroblading saç dökülmesine bağlı alopesilerde saç görünüm efekti yaratarak görünüm düzeltme amacıyla da günümüzde kendine yer bulmaktadır.

  MİCROBLADİNG AŞAMALARI NELERDİR?

      Uygulamayı yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, yaptırmak istediğiniz uzmanın sertifikalarına ve size bütün işlemi başından sonuna kadar tüm
  detayına kadar anlatmasına izin verin. Microblading yapılacak yerin temiz ve steril olması da çok önemlidir. İlk başta yüzünüz için ideal kaş şekli bulunup kaş bölgenize çizilecektir.
  Bu, en uzun ve en önemli kısımdır. Bu sayede kaşın doğal bir formda olması sağlanır. Kaş şekli, altı farklı ölçüyle bulunur. Kişinin cilt yapısına, kaş yapısına, rengine ve ne sıklıkta olacağına bağlı olarak kişiden kişiye değişen işlem sırasında farklılıklar gösterir. Kişinin yüz hatlarına uygun bir şekilde tasarlanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra microblading işlemi başlamadan önce, işlem yapılacak bölgeye işlemin rahat ve acısız geçmesi için topikal anestezi kremi uygulanır ve cilt iyice uyuşana kadar beklenir. Hatta ağrı eşiği yüksek kişiler, işlemi anestezik krem sürmeden de yaptırabilirler.

  Microblading kıl tekniğinde kullanılan iğneler normal kalıcı makyaj iğnelerinden 3 kat daha ince ve çoklu iğnelerdir. Renk yüzeye yakın olacak bir şekilde uygulandığı için çok incedir. Doğal kaş ile Microblading uygulanmış kaşı ayırt etmek zordur, tamamen doğal bir görüntü yaratır.

  Şekli verilen kaşların çizilen bölgeye kaş görünümünde çizgiler çekilir. Bu sırada, fazla boya kaş bölgesinde birikir. Son adım olarak kaş bölgesindeki boya silinir ve yeni kaşlarınız ortaya çıkar. İşlem sonrası, istediğiniz tarzda yoğun kaşlara sahip olma beklentiniz
  varsa bu tek bir uygulamada gerçekleşmez. Microblading iki adımlı bir aşamadır ve ilk adımda hayal ettiğiniz yoğun sonucu görmeyi beklememelisiniz. Başlangıçta keskin görünen çizgiler zamanla yumuşayacak ve cildinizi terk edecektir. Bu süre her cilt tipi için farklılık
  gösterir. Normal ve kuru ciltlerde daha kalıcı olan bu işlem yağlı ciltlerde daha az kalıcılık gösterecektir.

  MİCROBLADİNG KİMLERE UYGULANIR VEYA UYGULANMAZ?

  Herhangi bir nedenle kaşları dökülen, kaş şeklinden memnun olmayan ya da mevcut ifadesini biraz daha belirginleştirmek isteyen herkes bu işlemi uygulatabilir.

  İşlem yapılmadan önce kaşınıza hiçbir ürün uygulamamanız gerekir çünkü işlem gerçekleşmeden önce işlemi uygulayacak kişi yeni kaş
  şeklinizi çizecektir. Bilinen bir alerjiniz ya da aşırı cilt hassasiyetiniz varsa işlem öncesinde doktorunuza danışmakta fayda vardır.
  Hamileler, emzirenler ve diyabeti olanlara microblading işlemi yapılmamalıdır.

  Merak Edilen konular

  MİCROBLADİNG UYGULAMASI KALICI MIDIR?

  30 gün sonra kaşlarınıza rötuşa gerek duyulabilir.

  İşlemi takip eden ilk 5 – 7 günün sonunda doğal bir renk alan microblading, cildinizin yapısına ve maruz kaldığı dış etkenlere göre cildinizde 1 ila 1 buçuk yıla kadar kalabilen yarı kalıcı bir işlemdir.

  İŞLEM SONRASI GÖRÜNÜM?

  Microblading uygulamasının hemen ardından, kişi iş ve sosyal yaşamına devam edebilir.

  Bilinmesi gerekenler: Örneğin işlemin üzerinden 24 saat geçene dek bölgeyi su temasından korumalısınız. Ayrıca işlem uygulanmasının ardından 3 gün boyunca, uygulama yapılan bölgeyi,uzmanınızın önereceği bir krem ile sürekli nemli tutmanız gerekiyor.

  Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

  Microblading kaş kontürü uygulamasını üç aşama olarak sınıflandırabiliriz. İlk aşama; kişinin göz ve yüz şekline göre kaş tasarımının nasıl olacağına karar vermektir. Bu aşamada cilt tipi belirlenerek kullanılacak boya rengi de belirlenir.

  İkinci aşama ise kaş kontürü işleminin uygulanmasıdır. Uygulama esnasında özel microblading kalemi ve microblading boyası kullanılmaktadır. Kalemin ucunda steril tek kullanımlık iğneler bulunmaktadır. Bu iğneler vasıtasıyla boya pigmentleri derinin üst tabakasına işlenmektedir. Bu işlemi uygulamanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır ancak son dönemde en çok tercih edilen kıl tekniği kaş çizimidir. Bu işlemde doğal görünümün kaybolmaması için çizikler tek tek ve kıl yönüne uygun şekilde yapılmaktatır ve boya çok derine inmeden ilk katmana işlenmektedir.

  Üçüncü aşama ise işlem bittikten 4-6 hafta sonra kontrol yapılmasıdır.

  Microblading kaş sonrası bakım ve önerilere uyulduğu takdirde işlemden elde edilecek fayda maksimum seviyede olacaktır. Ancak işlemin en başında doğru bir uygulamanın yapılması da oldukça önemlidir.

  Epilasyon acı veriyor mu ?

  Epilasyon insanların daha güzel ve pürüzsüz bir tene ihtiyaç duydukları bakım uygulamaları arasında geliyor. Ancak birçok insan epilasyon cildi yaktığı ya da acı hissi uyandırdığı gibi yanlış bilgiler ile bu uygulamaya ön yargılı olarak yaklaşabiliyorlar. Fakat epilasyon insanların cildine zarar veren bir uygulama değildir. Aksine istenmeyen tüyleri ortadan kaldıran ve sizleri ağda, jilet gibi kötü tüy alma uygulamalarından kurtaran bir uygulamadır. Epilasyonun cilt üzerinde verdiği acı ağdanın verdiği acının çok daha altında bir acıdır. Sinek ısırığı şeklinde hissedilen epilasyon etkisi birçok bakımdan katlanılabilir bir durumdur. Aynı zamanda bu uygulamayı gönül rahatlığı ile istediğiniz birçok vücut bölgesine uygulayabilme imkânınız da bulunuyor.

  Whatsapp İletişim

   iletişim bilgileri

   Adres:
   Gültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Cad. No:15 Kat:2 D.5 Küçükçekmece Beşyol İstanbul
   Şahika Sarıkaya Güzellik Merkezi
   Telefon:
   0505-090-59-74
   E-Posta:
   info@sahikasarikaya.com